top of page

רופא מומלץ לסקירת מערכות

שירותי המכון

מעוניינות בביצוע סקירת מערכות אצל רופא וגניקולוג מומלץ לסקירת מערכות? מתלבטות בבחירת המומחה הטוב ביותר עבורכן? ריכזנו עבורכם מידע על תחום המומחיות הספציפי של גניקולוג מומחה לסקירת מערכות,  וכן את השיקולים שצריכים להנחות אתכן בבחירת הרופא או הרופאה המתאימים.  

 

מהו תחום ההתמחות של רופא מומלץ לסקירת מערכות?

רופא לסקירת מערכות הינו מומחה בגניקולוגיה ובאולטרסאונד סקירת מערכות, בעל ניסיון עשיר, שביצע סקירות מערכות רבות לנשים בהריון, מקצועי בתחומו באמינותו וברגישותו כלפי המטופלות.

 

מהי סקירת מערכות ומה חשיבותה?

סקירת מערכות הינה בדיקת אולטרסאונד, הנמנית על סדרת הבדיקות החשובות הנערכות במהלך ההיריון לצורך הערכת שלמות העובר ובריאותו. סקירת המערכות מתבצעת על ידי רופא גניקולוג מומחה לאולטרסאונד הריון. במהלך הבדיקה, הרופא סורק את אברי העובר ובוחן את תפקוד ושלמות מערכותיו הפנימיות - זאת כדי לאבחן או לשלול מומים וסימנים, שיכולים להעיד על אי תקינות העובר.

רופא מומלץ לסקירת מערכות

מהם סוגי סקירת המערכות השונים במהלך ההיריון?

אישה עוברת במהלך הריונה מספר סקירת מערכות על פי שלבי ההיריון והנחיות הרופא המטפל:
 

סקירת מערכות מוקדמת

בדיקה שגרתית הנעשית בשליש הראשון של ההיריון בין שבוע 17-13. במהלכה הרופא בוחן את דופק העובר, התנועתיות שלו, גודלו בהתאם לממדי גופו, כמות מי השפיר, מראה השליה והמיקום שלה.

סקירת מערכות מאוחרת/מורחבת

דיקה שגרתית הנעשית בשליש השני של ההיריון בין שבוע 24-21.  הבדיקה הסוקרת ביסודיות את מערכות הגוף של העובר, נועדה לאבחן/לשלול מומים שעלולים להתפתח אצל העובר במהלך ההיריון. לעיתים ניתן לאבחן באמצעותה סמנים רכים, שיכולים לרמז על בעיה גנטית אצל העובר.

סקירת מערכות שלישית

בדיקה שגרתית הנעשית בשליש השלישי של ההיריון בין שבוע 34-30.  הבדיקה נועדה לאתר/לשלול מומים בעובר, שלא ניתנים לזיהוי בסקירות הראשונות, וכן להעריך את תקינות מי השפיר, מצב השליה ואורך צוואר הרחם.

סקירת מערכות מכוונת

בדיקה שלא כלולה בפרוטוקול הסקירות השגרתי, ומתבצעת כשעולה חשש לאי תקינות של אחת או יותר ממערכות גופו של העובר או איבריו. הבדיקה מתמקדת באופן יסודי במערכת/האיבר הספציפיים, כדי לאמת או לשלול ליקויים מבניים או התפתחותיים. אם נמצא ליקוי כלשהו, הבדיקה יכולה לאפיין אותו במדויק, כך שהנבדקת תוכל לקבל ייעוץ מפורט על משמעות הממצאים והשלכותיהם על המשך ההיריון.

 

מה החשיבות של בחירת  רופא  וגניקולוג לסקירת מערכות מומלץ?

לממצאי בדיקת אולטרסאונד סקירת מערכות  עשויות להיות השלכות  משמעותיות ביותר באשר להמשך ההיריון. משום כך, יש חשיבות רבה לבחירת הגניקולוג המומחה העורך את  סקירת מערכות. חשוב שיהיה בעל ניסיון עשיר בתחום, מקצועי, בעל ניסיון, גניקולוג כזה שביצע סקירות רבות, יוכל לספק את התוצאות המהימנות ביותר בסקירת המערכות, ולתת את הייעוץ המקצועי המיטבי בהתאם להן.  

 

איך בוחרים רופא מומלץ לסקירת מערכות?

ישנם מספר פרמטרים חשובים שיש לבחון כאשר בוחרים רופא סקירת מערכות מומלץ:

 • רופא מומלץ: יש לוודא שמדובר ברופא מקצועי  שמוכר ומוערך בקהילת הגניקולוגים המבצעים סקירת מערכות, ושיש עליו המלצות טובות ממטופלות וחוות דעת חיוביות ומרשימות.
   

 •  תחום התמחות, הכשרה וניסיון: חשוב לבחור ברופא שסקירת מערכות בהריון זהו תחום התמחותו, ושיש לו ניסיון עשיר בכך. מטבע הדברים, רופא שעיניו ראו כמה שיותר מקרים חריגים ותופעות רבות במהלך ניסיונו הרב, יוכל לזהות מומים ובעיות אצל העובר, יותר מרופא חסר ניסיון שלא פגש כמעט במקרים כאלה.
   

 • מכשור איכותי שהרופא מצויד בו: חשוב לבצע את סקירת המערכות אצל רופא המצויד במכשור החדשני והמעודכן ביותר בתחום, לרבות מכשיר  המאפשר תמונות בדו ותלת ממד. מכשור איכותי עשוי לספק תמונה בהירה ונכונה יותר של אברי העובר, למרות שישנם גורמים נוספים שיכולים להשפיע על התוצאות.
   

 • רגישות ויחס אישי ואנושי: יש חשיבות רבה לבחור רופא שאיתו האישה תרגיש בנוח, ושהיא ובן/בת זוגה יוכלו לשאול כל שאלה ללא היסוס, ולקבל הסבר מפורט על הבדיקה וממצאיה.  מדובר בסיטואציה רגישה מאוד, בעיקר אם עולה חשד לאי תקינות כלשהי אצל העובר, ולכן יש חשיבות יתר לגישה של הרופא, לרגישותו ולאנושיותו. לא די בכך שהרופא יפנה לבדיקות נוספות, אלא חשוב שהוא יסביר להורים לעתיד מה צפוי להם בהמשך התהליך בכל סצנריו אפשרי.
   

 • גניקולוג או גניקולוגית?: ישנן נשים שעשויות לחוש יותר בנוח כאשר סקירת המערכות מתבצעת על ידי רופאה לפיכך, הן יבחרו בגניקולוגית לצורך ביצוע סקירת המערכות או כל בדיקה גניקולוגית אחרת. במידה ואת מזדהה עם האמור – מומלץ לפנות אל רופאה גניקולוגית מומחית לסקירת מערכות, כדי להרגיש בנוח עם הבדיקה ועם כל הליווי במהלך ההיריון.

 

מכון רפואי נועם לסקירת מערכות ובריאות האישה- גניקולוגיות מומלצות לסקירת מערכות

 במכון רפואי נועם לסקירת מערכות ובריאות האישה, תוכלו למצוא  גינקולוגיות מומחיות בתחום האולטרסאונד ובמעקב ההיריון בכל שלביו. במכון רפואי נועם, הנשים ההרות בידיים מקצועיות, בטוחות ומהימנות, הכול בשירות אדיב ויחס אישי לכל אישה. במכון נועם קיים מכשור אולטרסאונד בטכנולוגיה רפואית מתקדמת ביותר, המאפשר לראות את העובר בדו- ממד ותלת- ממד כולל זרימת דם. הגינקולוגיות וצוות הרופאות קשוב לרווחת האישה, הם שומרים על בריאות העובר והאישה ההרה ומוודאים שהכול יתנהל כשורה בכדי שההיריון יעבור בשלום. לאחר סיום הבדיקות, התוצאות נשלחות בsms  לאישה. הגינקולוגיות והצוות הרפואי קשובים לרווחת האישה, שומרים על בריאות העובר והאישה ההרה ומוודאים שהכול יתנהל כשורה בכדי שההיריון יעבור בשלום. במכון רפואי נועם עובדות הגניקולוגיות והמומחיות לסקירת מערכות: ד"ר אניטה סילבר, ד"ר אתי פיורה, ד"ר כנרת טננבאום.

bottom of page